Dzieci na rampie w skateparku OSiR Wawer

/ Skatepark

Opis

Profesjonalny plac do jazdy na deskorolce oraz wyczynowej jazdy na rolkach

Skatepark - wspólna rozrywka i trening dla całej rodziny

Skateparki OSiR Wawer w Aninie oraz w Marysinie Wawerskim są miejscami dla miłośników jazdy na rolkach, wrotkach, desce oraz hulajnodze. Korzystają z nich dzieci, młodzież i dorośli oraz seniorzy. Nasze skateparki pomagają w integracji mieszkańców dzielnicy Wawer.

Skatepark w Aninie, jest usytuowany na powietrzu, pod dachem. Jest dostępny w okresie od wiosny do jesieni, w godzinach 9.00 - 21.00 i jest oświetlony. Powierzchnia skateparku wynosi600 m2.

W skład skateparku w Aninie wchodzą m.in.:

  • Rampa (ang. quarter pipe) – konstrukcja, która przypomina ćwiartkę rury. Od ziemi do jej końca postępuje zwiększenie kąta nachylenia, kończące się metalowej rurze nazywanej dopingiem, który ułatwia wykonywanie ślizgów i grindów. Sportowcy (skaterzy/riderzy) mogą używać rampy do wykonywania różnych ewolucji - salta, obroty, ślizgi.
  • Minirampa jest elementem do zabawy i nauki nowych trików. Minirampa różni się od dużej rampy tym, że jej promień nigdy nie dochodzi do pionu. Dzięki temu mogą na niej jeździć zarówno początkujący jak i zaawansowani sportowcy. Minirampę, ze względu na jej uniwersalność, można łatwo rozbudowywać – dokładając np. grindbox.
  • Bank ramp i quartery służą do rozpędzania się na środkowe przeszkody skateparku - funboxy, grindboxy, poręcze. Są też elementami, na których można wykonywać różnego rodzaju ewolucje. Urządzenia te można łączyć tworząc ścianę lub mogą być elementami składowymi platform.
  • Grindbox to środkowa przeszkoda skateparku. Jest elementem wolnostojącym, który uzupełnia płytę skateparku lub może być uzupełnieniem, np. do funboxa czy banka. Służy do zabawy i nauki nowych trików.
  • Funbox jest sercem każdego skateparku. Jest elementem, który może zawierać liczne dodatki takie jak: spady, poręcze, wybicia, grindboxy i schody. Może być w dowolny sposób rozbudowywany, co zwiększa możliwości nauki i wykonywania nowych ewolucji i trików. W naszym skateparku znajduje się Funbox z grinboxem plus poręcz oraz Funbox do skoków.
  • Poręcz jest nieodłączną częścią każdego skateparku. Służy do slajdowania i grindowania. Można uczyć się na niej nowych trików. Poręcze mogą być zarówno elementami wolnostojącymi jak i uzupełniającymi do funboxów, banków czy platform. Poręcze mogą być okrągłe lub z profili. W naszym skateparku mamy poręcz prostą.


PRZYPOMINAMY O BEZWZGLĘDNYM RESPEKTOWANIU ZAPISÓW REGULAMINU, W TYM PRZEDE WSZYSTKIM DO UŻYWANIA KASKÓW.

Rezerwacje w OSiR Wawer teraz dostępne są przez Internet

Zarezerwuj

Nasz system umożliwia rezerwację zapisów na zajęcia fitness oraz rezerwację terminów na grę na kortach do squasha. Udostępnia także możliwość płatności za wykonane rezerwacje on-line. Zaoszczędź swój czas i skorzystaj z wygodnych rozwiązań. Serdecznie zapraszamy!

Powrót na górę