Ludzie na tafli lodowiska OSiR w nocy

/ Lodowisko

Rodzaje zajęć

Od 6.03.2023r. Lodowisko jest nieczynne. Dziękujemy za wspólny sezon zimowy i widzimy się za kilka miesięcy. 

Nauka i doskonalenie jeżdżenia na łyżwach

Nigdy nie jest za późno, by zacząć jeździć na łyżwach. Dzięki szkółkom i profesjonalnym trenerom wizyty na lodowisku już od początku będą wielką przyjemnością. 

W OSiR Wawer zajęcia prowadzą:

Szkółka AXEL (+48 606757678)

Szkółka SHARK TEAM https://sharkteam.pl/shark-lyzwy.html

Szkółka IZABELA JACH (+48 506 696 523) https://www.facebook.com/Izabela-Jach-trenerinstruktor-1734013830075925

Pinkskate Anna Stelmaszczyk (+48 603 303 166) https://pinkskate.pl/

O czym musisz wiedzieć, zanim założysz łyżwy po raz pierwszy?

1. Łyżwy – kupić czy wypożyczyć?

Nasze lodowisko ma wypożyczalnię sprzętu.  Musisz jednak wiedzieć, że nauka i stałe jeżdżenie na łyżwach pójdzie Ci łatwiej i przyjemniej, jeśli dobrze dopasujesz swoje nowe łyżwy – a trudno o to przy odbiorze losowej pary, często jedynej dostępnej w Twoim rozmiarze. 

2. Łyżwy figurowe czy hokejowe?

Łyżwy figurowe nie służą tylko do kręcenia piruetów, a hokejowe – do pościgów za krążkiem! Oba typy świetnie sprawdzają się także w jeździe rekreacyjnej. Każdy z nich ma sporo zalet, istotnych dla początkujących łyżwiarzy. Krótka, zaokrąglona płoza hokejowa nie haczy o lód, więc będziesz rzadziej się potykać, a twardy but dobrze trzyma stopę. Figurówki są natomiast znacznie lżejsze, a ząbki z przodu płozy ułatwią Ci naukę hamowania i pomogą złapać równowagę. Niezależnie od ostatecznego wyboru, musisz pamiętać o jednym: Twoje łyżwy będą bezpieczne i wygodne tylko wtedy, gdy dobrze je dopasujesz. Przy dobieraniu rozmiaru zostaw sobie przynajmniej 0,5 cm zapasu w bucie.

3. Ubierz się wygodnie i nie przesadź ze zbyt ciepłym ubraniem

Możesz jeździć w każdym stroju, byle było Ci wygodnie i ciepło. Niezawodny ubiór „na cebulkę” sprawdzi się także i na lodowisku – w razie potrzeby szybko dodasz lub odejmiesz jedną z warstw. Nie zapomnij o rękawiczkach.

4. Zadbaj o bezpieczeństwo

Na lodowisku nie ma obowiązku noszenia kasku ani ochraniaczy, ale zawsze warto zaopatrzyć w nie dzieci. Nakolanniki i ochraniacze na łokcie mogą poprawić i Twoje samopoczucie, jeśli na początku nauki bardzo boisz się upadków. Zapoznaj się także z podstawowymi zasadami łyżwiarskiej etykiety. Wszyscy jeżdżą w jednym, wyznaczonym kierunku.

5. Trenuj równowagę na płozach

Przed wjazdem na taflę dobrze więc poćwiczyć równowagę. To ułatwia naukę jazdy na łyżwach. W tym celu załóż na płozy ochraniacze i przespaceruj się przy zewnętrznej stronie bandy, asekurując się rękami. 

6. Zachowaj prawidłową postawę na łyżwach

Poruszaj się na lekko ugiętych kolanach, nie wysuwając zanadto bioder na boki. Stopy powinny być oddalone od siebie, jednak nie bardziej, niż na szerokość barków. Lekkie wychylenie w przód ułatwi Ci utrzymanie równowagi i balans ciałem. Ważna jest także pozycja głowy. Staraj się obejmować spojrzeniem najbliższe kilka metrów.

7. Pierwsze kroki na lodzie

Wejdź na taflę i przemieszczaj się powoli wzdłuż bandy, przez cały czas trzymając się barierki. Gdy poczujesz się pewniej, puść podpórkę, pochyl się do przodu i szeroko rozłóż ręce. Oczywiście, najlepiej sprawdziłyby się rady fachowego instruktora, ale nie każdy może pozwolić sobie na prywatne lekcje. Na pewno wielu z Twoich znajomych swobodnie śmiga na łyżwach, a wspólne popołudnie na lodowisku będzie świetną zabawą! Często wystarczy, gdy druga osoba „holuje” Cię, trzymając za rękę przez kilka lub kilkanaście pierwszych "okrążeń". Szybko zorientujesz się, jak trzeba się poruszać; bardzo możliwe, że jeszcze przed zejściem z lodu będziesz jeździć samodzielnie!

Rezerwacje w OSiR Wawer teraz dostępne są przez Internet

Zarezerwuj

Nasz system umożliwia rezerwację zapisów na zajęcia fitness oraz rezerwację terminów na grę na kortach do squasha. Udostępnia także możliwość płatności za wykonane rezerwacje on-line. Zaoszczędź swój czas i skorzystaj z wygodnych rozwiązań. Serdecznie zapraszamy!

Powrót na górę