PDF

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

Depresja to jedna z poważniejszych chorób cywilizacyjnych

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją, ustanowiony przez Ministerstwo Zdrowia w 2001 roku, przypada na 23 lutego. W tym dniu najważniejszym celem jest upowszechnienie wiedzy na temat zaburzeń depresyjnych. Jako dzielnica kładziemy duży nacisk na tematykę związaną ze zdrowiem psychicznym. Jeśli czujecie, że potrzebujecie wsparcia, zachęcamy Was do skontaktowania się z ośrodkami, które wymieniliśmy na stronie Zdrowie psychiczne - Wawer (um.warszawa.pl). Możecie też zadzwonić pod jeden z numerów wymienionych na plakacie poniżej.

Depresja to jedna z poważniejszych chorób cywilizacyjnych. Dotyka ludzi bez względu na wiek, zdarza się, że rozwija się latami. Charakteryzuje się odczuwalnym smutkiem, brakiem energii i chęci do wykonywania pewnych czynności, problemami ze snem i z koncentracją. Mogą pojawić się myśli samobójcze. Z roku na rok cierpi na nią coraz więcej osób. Badania pokazują, że 30-50 % ludzi choć raz w życiu miało zaburzenia depresyjne (gov.pl). Pamiętajcie, że można ją leczyć, łącząc najczęściej farmakologię z psychoterapią. Pierwszym, najważniejszym krokiem jest wyciągnięcie ręki po pomoc.

  • Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Dzielnicy Wawer - 512 266 463
  • Telefon wsparcia dla seniorów - 572 673 682
  • Telefon wsparcia dla obywateli Ukrainy - 502 897 719 
Załączniki: 1

OSiR_dzień_walki_z_depresją (2).png

Data przesłania:

213.40 KBPobierz

Nowszy wpis

Starszy wpis

Rezerwacje w OSiR Wawer teraz dostępne są przez Internet

Zarezerwuj

Nasz system umożliwia rezerwację zapisów na zajęcia fitness oraz rezerwację terminów na grę na kortach do squasha. Udostępnia także możliwość płatności za wykonane rezerwacje on-line. Zaoszczędź swój czas i skorzystaj z wygodnych rozwiązań. Serdecznie zapraszamy!

Powrót na górę