Pływalnia - Rodzaje zajęć

 

 GRAFIK Pływalni Anin 2015r.

 

 

NAUKA I DOSKONALENIE PŁYWANIA

Zdaniem starożytnych Rzymian - kulturalny człowiek to ten który: "umie czytać, pisać i pływać" - toteż w Rzymie zorganizowano pierwsze nauczanie pływania, jako jednego ze środków prawidłowego rozwoju fizycznego.

Dzisiaj ta umiejętność jest coraz bardziej popularna i wręcz niezbędna podczas wakacyjnych wojaży. Wśród firm prowadzących zajęcia nauki i doskonalenia pływania na pływalni Anin są: 

 

 

AQUA AEROBIK

Aqua aerobik to nowoczesna forma zajęć w wodzie nie wymagająca od uczestników umiejętności pływania.
Dzięki ćwiczeniom w środowisku wodnym zajęcia polecane są szczególnie dla osób wymagających ćwiczeń w odciążeniu. Zaletami  aqua aqerobik’u jest również wzmocnienie i rozbudowa mięśni okalających kręgosłup, dzięki czemu kształtujemy i wzmacniamy prawidłową postawę. Woda stawia opór 12-krotnie większy niż powietrze i podczas każdego ruchu w wodzie trzeba ten opór pokonać, jednocześnie woda unosi ciało. 
Zajęcia aqua aerobik'u  na pływalni Anin prowadzą firmy:

 

 

PŁYWANIE NIEMOWLĄT

Zajęcia oswajające i zabawy w wodzie dla najmłodszych - w wieku już od 6-tego miesiąca życia. Dzieci, pod względem ruchowym, wspaniale rozwijają się  w wodzie. Zajęcia sprawiają dużo radości i dają ogromne zadowolenie z zabawy w grupach. Odbywają się raz w tygodniu przez 30 min. w sobotę lub niedzielę.
W kursie dziecko bierze udział wraz z jednym z rodziców.
Forma aktywności zalecana jest dla dzieci, które stabilnie trzymają głowę, szczególnie w leżeniu na brzuszku.
Firmy prowadzące zajęcia na pływalni Anin to:

 


RATOWNICTWO WODNE

Zajęcia cieszące się coraz większą popularnością zwłaszcza wśród młodzieży i dorosłych.  Prowadzone przez INSTRUKTORÓW WOPR doskonalą umiejętność pływania,  uczą udzielania pomocy w wodzie a także umiejętności prawidłowego masażu serca u potrzebujących.
To tutaj dowiesz się jak opatrywać rany, ratować w wodzie, posługiwać się sprzętem ratowniczym i prowadzić akcje reanimacyjną.
Zajęcia na Pływalni Anin dostępne są dla osób od 12 roku życia i prowadzone przez:

 

 

AQUACYCLING

Aquacycling to forma fitness, która w innowacyjny sposób łączy w sobie najlepsze cechy aquaareobiku i ćwiczeń na rowerze stacjonarnym.
Treningi odbywają się na specjalnie skonstruowanych rowerach zanurzonych w wodzie, które wykorzystują opór wody jako element obciążenia treningowego.
Ciało w wodzie waży do 90% mniej, dzięki temu stawy są odciążone a treningi są bezpieczne, woda spełnia również funkcje chłodzenia mięśni podczas intensywnego wysiłku.  Bezpieczeństwo podczas treningu zapewniają przyrządy do pomiaru tętna. Regularne ćwiczenia dają znakomite wyniki w profilaktyce chorób serca.
Zajęcia na Pływalni Anin prowadzi firma: