FINAŁ LIGI SQUASHA

Na początek trochę matematyki....

Na cała ligę w tym roku, zapisało się 15 zawodników, aż 9 zaliczyło frekwencję powyżej 80 procent. 3 z nich nie opuściło ani jednej kolejki. Zostało rozegranych 347 meczy, w których zdobyto 12,485 punktów. Najlepiej punktującym zawodnikiem turnieju został Arkadiusz Lesik 1535pkt.Na całym turnieju zostało połamanych aż 5 rakiet.

Z roku na rok, liga staje się coraz bardziej emocjonująca. Dowodem na to była ostatnia, finałowa kolejka tegorocznego sezonu wiosennego, którą wygrał nie pokonany w tym dniu Krzysztof Chomaniuk. On jak i Piotr Prusakiewicz tracili do jak się wydawało bezpiecznego na trzeciej pozycji Karola Wicika 30 pkt. Tak więc niemożliwym wydawało się aby tych panów w finałowej kolejce dzieliły aż trzy miejsca. Ku mojemu zdziwieniu, Krzysztof, jak burza rozprawił się ze wszystkimi zawodnikami, wygrywając wszystkie pojedynki tej kolejki. Karolowi w tym dniu nie szło tak dobrze jak na początku sezonu, gdy rywalizował o zgarnięcie wszystkich 100 pkt., z Arkadiuszem Lesikiem, który na pierwszym miejscu był aż w ośmiu z dwunastu kolejek. Twarz Karola bladła z meczu na mecz, bo zaczął zdawać sobie sprawę z tego, że kilka małych punktów może zadecydować odebraniu nagrody za trzecie miejsce w turnieju. Tak też było. Karol na tej kolejce zajął dopiero czwarte miejsce. A w klasyfikacji końcowej, punkty miedzy tymi zawodnikami wyrównały się. Bilans wygranych do przegranych setów zadecydował o tym, że Karol obronił się jako trzecia najlepsza rakieta Wawerskiej Ligi Squasha.

Ranking Sezonu Wiosna/Lato 2018

1 Arkadiusz Lesik 1,070.00 2 Kamil Jaskłowski 920.00 3 Karol Wicik 710.00 4 Krzysztof Chomaniuk 710.00 5 Piotr Prusakiewicz 670.00 6 Adam Szymański 520.00 7 Maciej Puchalski 520.00 8 Paweł Roszkowski 460.00 9 Adrian Rudzki 410.00 10 Piotr Banasiewicz 310.00 11 Paweł Górski 240.00 12 Damian Mularczyk 110.00 13 Adam Kowalik 80.00 14 Marcin Kosiński 80.00 15 Maciej Wieczorkiewicz 70.00

    

Ten Sezon przyniósł wiele emocji i niespodzianek oraz nieoczekiwanych zwrotów akcji. Niektórzy odnosili kontuzje a inni pokazywali jak szybko się uczą i robią progres z kolejki na kolejkę. Zostało na nim połamanych wiele rakiet, była złość, masa potu ale przede wszystkim było mnóstwo uśmiechu, radości. Co tydzień spotykało się ze sobą kilkunastu facetów, którzy uwielbiają squasha, rywalizację ale i siebie nawzajem. Cieszę się że mogłem w tym uczestniczyć.

Teraz już tylko zostało nam spotkać się towarzysko poza kortem do squasha, świętować i czekać na następną Jesienną ligę. W której zamierzam wprowadzić nagrodę dla MVP turnieju, czyli zawodnika który wyróżniał się obecnością, był duszą towarzystwa, wiele razy zaskoczył swoimi zagraniami, ale przede wszystkim z kolejki na kolejkę stawał się lepszym zawodnikiem. Gdybym miał wybrać taka osobę w tym Sezonie z pewnością byłby to Kamil Jaskłowski, który zajął drugie miejsca w całym turnieju, a jego grę doceniali wszyscy nawet sam mistrz Arek Lesik.  

W pierwszej kolejności chciałbym podziękować dyrektorowi Osir Wawer Panu Sylwestrowi Rudzińskiemu za ufundowanie nagród oraz możliwość stworzenia ligi. Pani Monice Góreckiej, za pomoc przy organizacji upominków i nagród. No i oczywiście samym zawodnikom za tyle emocji wniesionych do naszego Ośrodka i Ligi. Do zobaczenia we wrześniu. Adrian Suchecki

Powrót