Finał Ligi SQUASH / SEZON WIOSNA 2017

SZLI ŁEB W ŁEB

 

Właśnie zakończyły się rozgrywki wiosennej ligi squasha 2K17. Tym razem w sezonie wzięło udział 10 zawodników. Już od pierwszej kolejki na pozycji lidera i jednocześnie pretendenta do wygrania całej ligi wyklarował się nam jeden zawodnik, Krzysztof Panek, który „zmiótł” wszystkich i wygrał wszystkie 6 meczy, nie tracąc ani jednego seta. Jednak z powodu kontuzji i zaplanowanych wcześniej wyjazdów w połowie ligi mógł, stawić się jedynie na ośmiu z dwunastu kolejek. Dzięki temu, dał szanse zbliżyć się do miejsca lidera Adamowi Szymańskiemu, który znacznie poprawił swoją grę, od tej prezentowanej w poprzednich sezonach. To, oraz obecność na każdej z dwunastu kolejek sprawiło, że 2 lipca, w dniu finałowej rozgrywki Krzysztofa nad Adamem, dzieliło zaledwie 10 punktów. Wcześniej złapana kontuzja Krzyśka wykluczyła go także z gry w ostatniej finałowej kolejce. Tym samym niemalże pewne stało się kto w tym roku zbierze laury. Mimo, że w ostatniej rundzie ligi zwyciężył, świetnie grający Karol Wicik, a Adam zajął dopiero 5 miejsce, to wystarczyło mu żeby na koniec wypić triumfalnego szampana za wygranie całej Wawerskiej Ligi Squasha w sezonie wiosennym 2017.
Dobra gra pozostałych zawodników sprawiła, że cała tego roczna liga była mocno wyrównana. Także na miejscach 3 i 4 toczyła się zaciekła walka o podium. Dopiero w ostatnim meczu całego sezon, miedzy Piotrem Prusakiewiczem a Przemkiem Wierzbickim rozstrzygnęło się, który z tych dwóch wejdzie na najniższe miejsce podium. Do rozgrywek gościnnie dołączyli, Arkadiusz Lesik zeszłoroczny zwycięzca ligi, Tomasz Uziałko, oraz Adrian Rudzki.
            Podanie oceny końcowej chciałbym poprzedzić poprzez podziękowaniem dla wszystkich zawodników, za ich zaangażowanie i walkę na korcie, oraz przyjacielskie nastawienie poza nim.
Podziękowania należą się także V-ce dyrektorowi OSiR Wawer Panu Sylwestrowi Rudzińskiemu za ufundowanie nagród oraz możliwość stworzenia ligi. Pani Monice Góreckiej, za pomoc przy organizacji finału oraz zakupie upominków i nagród. W imieniu zawodników dziękuje również „wiecznie optymistycznemu” Maćkowi Wieczorkiewiczowi za dodanie do puli nagród swoich pięknych obrazów.
            Tegoroczny sezon, jak i dwa poprzednie, w moim mniemaniu był bardzo udany i nie tylko ze względu na wyrównaną walkę, wyniki czy frekwencje, a głównie z powodu przyjaznej atmosfery, która zawsze towarzyszy naszej lidze.


Sędzia główny
Adrian Suchecki

 


Wyniki:

<script src="http://tournament.tools/inc/liga,portal/158/embed.js/results/898">

</script>

 

 

Kod do wklejenia na stronę WWW

Wyniki:

<script src="http://ligowe.info/JS/91AE-0BD7/EMBED/sezon/898/wyniki">

</script>

Ranking:

<script src="http://ligowe.info/JS/91AE-0BD7/EMBED/sezon/898/ranking">

</script>


Powrót